Gatebox Sanal Ev Robotu, Yalnızlıktan Kurtarıyor

Gatebox Sanal Ev Robotu, Yalnızlıktan Kurtarıyor

Yalnız yaşayan ve evde birinin varlığına ihtiyaç duyan kişiler için geliştirilen sanal ev robotu Gatebox, sahibinin eve dönmesini dört gözle bekliyor.

Bilim-kurgu filmleri, yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor. Bunun bir göstergesi de Gatebox. Anime tutkunlarının özellikle dikkatini çekecek olan Gatebox, kullanıcıyla çeşitli etkileşimler içine girebilen sanal bir ev robotu.

Yalnız yaşayanlara yalnızlıklarını unutturacak olan bu robot, günlük hayatınızın bir parçası haline gelerek size arkadaşlık ediyor. Gatebox’un sevimli mi sevimli projeksiyon anime karakteri Azuma Hikari, sahibinin yüzünü tanıyabiliyor ve hareketlerini algılayabiliyor. Kullanıcı bir buton yardımıyla karakterle konuşabiliyor. Gatebox, WiFi ve kızılötesi bağlantıyla akıllı telfon ve ev aletlerine bağlanabiliyor.

Sahibini sabahları uyandırabilen, hava durumu hakkında bilgiler ve tavsiyeler verebilen, sahibi çalışırken ona kısa mesajlar gönderen, evin ışıklarını yakıp söndürebilen Azuma, hayatına kimseyi almak istemeyen ya da düzenli ilişkiler kuramayan kişilerin yaşamlarına ortak edebileceği ve yalnızlıklarından bir parça uzaklaşabilecekleri türde bir robot.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Shiftwear’le Her Adımda Tasarımlarınızı Yansıtın Verimli Çalışmak İçin İhtiyacınız Olan 5 Chrome Eklentisi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.