Dişleri Yalnızca 3 Saniyede Temizleyen Akıllı Fırça

Dişleri Yalnızca 3 Saniyede Temizleyen Akıllı Fırça

Unico akıllı fırça, 2 dakikalık diş fırçalama süresini dramatik şekilde aşağı çekerek, yalnızca 3 saniyeye indirme iddiasını taşıyor.

Dişleri 2 dakika boyunca fırçalamak, Unico’yla mazide kalacakmış gibi görünüyor. Günümüzün hızlı dünyasında, diş fırçalamaya ayrılan zamanın kısaltılması iyi olabilir. Ağızlık şeklindeki akılı fırça yaratıcıları, fırçanın öğütücülerinizi sadece 3 saniye içinde temizleyeceğini iddia ediyor. Unico akıllı fırça, Kickstarter kampanyasıyla fonlanıyor.

Bilim-kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen akıllı fırçada, pek çok minik fırçanın yanı sıra, diş macununun dağılmasını sağlayan mikro pompa sistemi yer alıyor. Ağızlığı ağzınıza yerleştiriyorsunuz ve 3 saniye sonunda temizlenmiş pırıl pırıl dişlere sahip oluyorsunuz. Ayna karşısında kendinize bakarak ya da evin içinde oradan oraya turlayarak diş fırçalamak bu sayede geride kalırken, diş fırçalamaya ayrılan zaman da minimuma iniyor. Fırçanın hızı, akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edilebiliyor..

Bir başka iddia ise Unico akıllı fırçayla dişlerinizi fırçaladıktan sonra, cihazı kutusuna yerleştirdiğinizde ultraviyole ışık sayesinde kendini bakterilerden arındırdığı ve bir sonraki 3 saniyelik kullanıma hazır hale gelecek şekilde tamamen şarj olduğu. Konsept her ne kadar ilgi çekici ve merak uyandırıcı görünse de, cihaza para yatırmadan önce projenin hayata geçip geçmeyeceğini bekleyip görmek gerekiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Somnox Uyku Robotu, Uykuya Dalmayı Kolaylaştırıyor Bukalemun Gibi Renk Değiştiren Lamba →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.