Somnox Uyku Robotu, Uykuya Dalmayı Kolaylaştırıyor

Somnox Uyku Robotu, Uykuya Dalmayı Kolaylaştırıyor

Yanındakinin nefes alıp verişini hissetmeden uyuyamayanlar, uyku robotu Somnox’la yalnız yatarlarken de kolayca uykuya dalabilecek.

Somnox, yalnız insanlar ya da yanında birinin nefes alıp verdiğini duymadan, hissetmeden uyuyamayanlar için bir çözüm geliştirdi. Hollandalı girişim Somnox’un aynı ismi taşıyan robotu, dünyanın ilk uyku robotu. Yalnızca uyku partnerinizin ritmik nefes alıp verişleriyle uykuya dalabiliyorsanız, yalnız uyurken de Somnox’a sarılıp benzer hisler içinde uykuya dalabileceksiniz. Aynı zamanda Somnox’un vücudu ve zihni dinlendirdiği, stres ve endişeyi azalttığı da iddia ediliyor.

Şekli fasulyeyi andıran yumuşak dokulu uyku robotu, insan nefes alış verişini taklit edebildiği gibi, kullanıcının nefes alıp verişini de bu ritme göre düzenliyor. Uyku robotu, Somnox mobil uygulamasıyla birlikte; ninniler, meditasyon parçaları ya da favori müziklerinizi de çalabiliyor. Yanınızda biri varmış gibi uyumak istiyorsanız, bu ilginç robot – her ne kadar biraz ürkütücü olsa da – insan kalp atışlarını bile taklit edebiliyor. Kickstarter’da fonlanan Somnox hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 3B Baskı Tekniğiyle Üretilen Yapboz Terlik Dişleri Yalnızca 3 Saniyede Temizleyen Akıllı Fırça →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.