Oreo Türkiye’de Sosyal Medya İletişimine Başladı

Oreo Türkiye’de Sosyal Medya İletişimine Başladı

Dünya çapında yürüttüğü güçlü iletişim kampanyaları ile adından sıça söz ettiren bisküvi markası Oreo, Türkiye’de de sosyal medya iletişimine başladı.

Yaklaşık iki yıldır Türkiye’de satışını sürdüren Oreo, Türkçe reklam filminin ardından, sosyal medya üzerinden de tüketicileri ile iletişimine başladı. Aynı zamanda global sloganı olan “Çevir, Tat, Batır” ile Türkçe olarak sosyal medyada yerini alan marka, ilk kampanyasını ise #OreoTürkiyede hashtagi ile başlattı.

Facebook ve Twitter’da yürütülen #OreoTürkiyede kampanyası kapsamında Türk alfabesinde bulunan harflerden, dönere ve tavlaya kadar kültürel ögelerle yapılan birçok esprili çalışma paylaşıldı. Kampanya ayrıca şehirlere özel paylaşımları ile de dikkat çekiyor.


Global çaptaki sosyal medya iletişimini 360i’nin yaptığı bilinen markanın Türkiye’deki sosyal medya çalışmalarını ise VivaKi Creative yürütüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Görme Engellilere Yardım Uygulaması: Be My Eyes Koska’dan Doğal Lezzet Kampanyası →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.