Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor

Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor

Instagram’ın yeni özelliği ile kullanıcılar fotoğrafını paylaştığı ürünlere satın alma etiketleri ekleyebilecek.

Sosyal ticaretin geliştiği en önemli platformlardan biri olan Instagram, kullanıcıların alışveriş yapmasına imkan verecek yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellik ile birlikte Instagram’da satış yapan kullanıcılar artık paylaştığı ürün fotoğraflarına satın alma etiketleri ekleyebilecek. Böylece ürünü beğenen takipçiler etikete tıklayarak ürünün satış sayfasına ulaşabilecek. Takipçiler ayrıca beğendikleri ürünleri daha sonra satın almak üzere kendi arşivlerinde de saklayabilecek.

Alışveriş özelliği ile ürünün yer aldığı fotoğrafın sağ alt tarafında “Tap to view” ibaresi yer alacak. Kullanıcılar buraya tıkladığında ürünün adı ve fiyatını görebilecek. Ardından ürünün üzerine tıklayarak, ürünün kendisi ve ilgili diğer ürünler hakknda daha fazla bilgi görüntüleyebilecek. “Shop now” butonuyla da ürünün satış sayfasına ulaşarak, satın almak mümkün olacak.

 
Instagram’ın anlaşmalı markalar için hayata geçireceği bu özellik, sosyal medya üzerinden satış yapan birçok marka için önemli bir yenilik. Platformun bu hamlesi ile birlikte markalar sosyal ticaret (s-ticaret) alanında daha fazla hareket alanı elde edecek. Kullanıcıları uygulama üzerinden direkt satın alma sayfasına yönlendiren Instagram, böylece kendisine yeni bir gelir kalemi de oluşturmuş oluyor.

Instagram’ın şimdilik sadece ABD’de kullanıma sunacağı alışveriş özelliği, önümüzdeki günlerde diğer ülkelere de açılacak.  

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tefal, SEO Çalışmaları için Webtures ile Anlaştı! #PeynirinKalbi Kaya Çiftliği’nin Dijital Ajansı Badbaz Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.