Garanti’den Instagram Stories’e Özel Yarışma: Bir Garanti Hikayesi

Garanti’den Instagram Stories’e Özel Yarışma: Bir Garanti Hikayesi

Sosyal medya trendlerini yakından takip eden markaların başında gelen Garanti Bankası, Instagram’ın özelliği Stories’i kullanarak bir yarışma başlattı.

“Bir Garanti Hikayesi” adını taşıyan yarışma, Stories özelliğinin dinamiklerine uygun bir kurguyla oyunlaştırıldı. Instagram kullanıcılarının takip ettiği Stories üzerinden yapılacak yarışma, her gün yenilenen sorularla 3 gün boyunca devam edecek.

Stories özelliğini kullanan Garanti’nin Instagram hesabından hikâyeler paylaştığı yarışma kapsamında, Garanti’de 1 ay içerisinde yapılan işlemlerle ilgili sorular soruluyor. Kullanıcılar, birbirine yakın 3 seçenek arasından doğru olduğunu düşündüğü cevabı Stories üzerinden “mesaj gönder” özelliğini kullanarak iletiyor. Stories üzerinden bir sonraki hikâye paylaşılana kadar doğru yanıtı bilen kullanıcılar 50 TL değerinde iTunes hediye kartı kazanma şansı yakalıyor.

İçerik pazarlamasının öncü ajanslarından Editor The Content Company ile iş birliği yapan Garanti, 3 gün boyunca tahmin yeteneğine güvenenleri bu eğlenceli oyuna bekliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Marmara Forum Sosyal Medyada Da Ziyaretçilerini Eğlendiriyor! Muzip Kırtasiye “Masaüstü” Reklam5 Interactive Agency Tarafından Yenilenen Web Sitesiyle Yayında! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.