Pegasus’tan “Instagram Stories” Kampanyası

Pegasus’tan “Instagram Stories” Kampanyası

Pegasus Hava Yolları, Türkiye’de Instagram’ın yeni Stories özelliğini kullanarak kampanya yapan ilk marka oldu.

Pegasus’tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de Instagram Stories özelliği kullanılarak yapılan ilk satış kampanyasını Pegasus gerçekleştirdi.

29-30 Ağustos tarihlerindeki kampanyaya katılmak için Pegasus Instagram hesabından Stories olarak yayınlanan kısa videoların takip edilmesi istendi. 8 farklı videoda 8 haneli indirim kodunu oluşturan harf ve rakamlar Türkiye’nin farklı lezzet görüntülerinin yer aldığı kısa videolara gizlendi. Pegasus’un Instagram Stories üzerinden yürütülen kampanyasında şifreyi edinen misafirler %20 indirimli uçuş fırsatı yakaladı.

Pegasus Instagram Stories Kampanyası

Tüm iletişim çalışmalarında sosyal medya kanallarını etkin biçimde kullanan Pegasus’un Facebook’ta 1,2 milyon, Twitter’da 228 bin ve Instagram’da ise 79 bin takipçisi bulunuyor. Pegasus’un 2,5 yıldır yayında olan mobil uygulamaları ise App Store ve Play Store’da toplamda 3 milyon indirilme sayısına ulaştı.

Temmuz 2016 itibarıyla şirketin mobil kanal satışlarının toplam satışlar içindeki payı yurt içinde yüzde 18,7’ye, yurt dışında ise yüzde 8,3’e yükseldi. Temmuz 2015’te bu oranlar yurt içinde yüzde 11,1, yurt dışında ise yüzde 4,4 olarak gerçekleşmişti.

Kaynak: Basın Bülteni

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dacia’nın Medya Platformu Yayında! Instagram’ın Zoom Özelliğini Projeye Dönüştüren İlk Marka KIA Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.