Instagram’a “Zoom” Özelliği Geldi

Instagram’a “Zoom” Özelliği Geldi

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yeni özelliği ile kullanıcıların fotoğraf ve videoları yakınlaştırmasına imkan veriyor.

Dokunmatik ekranlardaki iki parmakla ile yakınlaştırma hareketi, akıllı telefonlarla birlikte uzun zaman önce hayatımıza girmişti. Mobil cihaz kullanıcılarının oldukça alışkın olduğu bu özellik, Instagram’ın yeni güncellemesi ile nihayet kullanılabilir hale geldi.

Sadece fotoğraflarda değil, videolarda da kullanılabilecek “Zoom” özelliği, geçtiğimiz Çarşamba günü iOS kullanıcılarına sunuldu. Instagram, önümüzdeki günlerde Android uygulamasına da gelecek özelliği resmi Twitter hesabından duyurdu.

Mayıs ayında baştan aşağı yenilenen ve kullanıcılara birçok yeni imkan sunan platform, geçtiğimiz günlerde de “Stories” özelliğini de yayına alarak, Snapchat’e rakip olmuştu. Son resmi açıklamalara göre platformu aylık 500 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor ve 300 milyon kullanıcı her gün uygulamayı ziyaret ediyor. Uygulamada ayrıca her gün 95 milyona yakın fotoğraf ve video paylaşılıyor.

“Zoom” özelliği ile birlikte kullanıcıların gönlünü bir kez daha fetheden Instagram, mobil uygulamalar arasındaki popülerliğini sürdürme konusunda oldukça kararlı görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Migros, Tazedirekt’i Satın Alıyor! WhatsApp’a Reklamlar Geliyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.