Instagram’ın Logosu ve Tasarımı Yenilendi!

Instagram’ın Logosu ve Tasarımı Yenilendi!

Gerçekleştirdiği güncellemelerle kullanıcılara daha iyi hizmet sunmayı hedefleyen Instagram’ın logosu ve tasarımı yenilendi.

Geçtiğimiz günlerde algoritma değişikliği ve video sürelerini uzatması ile gündeme gelen Instagram, yeniliklerine devam ediyor. Popüler fotoğraf paylaşım platformu son olarak logosunu ve uygulama tasarımını değiştirdi.

Yeni logosunda pastel görünümden vazgeçerek daha canlı renkleri tercih eden Instagram, artık Hyperlapse, Boomerang ve Layout uygulaması ile aynı renklere sahip. Platform, yeni logosunun hikayesini kurumsal blogunda yaptığı açıklama ve yayınladığı video ile duyurdu.

 
Uygulamasının tasarımını da baştan aşağıda yenileyen platform, yeni arayüz tasarımı ile daha kullanıcı odaklı olmayı hedefliyor. Instagram yeni tasarımı ile daha basit ve kolay kullanılabilir bir deneyim sunarken; kullanıcıların dikkatini paylaşılan fotoğraflara yöneltiyor.

Instagram Tasarımı Yenilendi

Facebook’un son çeyrek raporuna göre kullanıcı artışı yavaşlayan Instagram, güncellemeleri ile yeniden yükselişe geçer mi bilemiyoruz. Fakat platformun kullanıcılara sunduğu yenilikler devam edecek gibi gözüküyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Proximity İstanbul, Markaları Arasına Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar’ı Ekledi OnAdWorks Artık Fulya’da! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.