Samsung’tan Görme Engellilere Özel Kampanya: #BeTheirEyes

Samsung’tan Görme Engellilere Özel Kampanya: #BeTheirEyes

Samsung, Hong Kong’da gerçekleştirdiği #BeTheirEyes kampanyası ile Instagram kullanıcılarını görme engellilerin gözü olmaya davet etti.

Samsung ile Cheil Hong Kong tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesinde görme engellilere çeşitli manzaraları anlatıyor. Projede kullanıcıların Instagram’da #BeTheirEyes hashtagi ile paylaştığı fotoğraflar, Braille alfabesine çevirerek çeşitli mecralarda yayınlıyor.

Proje kapsamında yayınlanan fotoğrafları Braille alfabesine çeviren marka, bu verileri açıkhavada çeşitli bölgelere yerleştiriyor. Görme engelliler böylece dolaştıkları bölgelerdeki manzaraları dokunarak hayal edebiliyor ve televizyon ya da radyoda dinleyebiliyor. Böylece sosyal medya kullanıcıları da “görmeyenlerin gözü” olarak, onları enfes manzaralarla tanıştırma imkanı elde ediyor.

 
Künye:

Reklamveren: Samsung
Reklam Ajansı: Cheil Hong Kong
ECD: Paul Chan
Metin Yazarları: Paul Cahn, Lili Jiang
Art Direktörler: Ivan Au, Toby Hong
Müşteri Hizmetleri: Vincent Siu, Michael Chan, Metthew Lee, Catrina Lam

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İlhamını Doğadan Alan Euro Tasarımları Brezilya Kültür Merkezi’ne Renkli Web Sitesi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.