Hyundai Logosundaki Gizli Anlam

Grafik Tasarım, Projeler 22 Haz 2018
Hyundai Logosundaki Gizli Anlam

Yalnızca “H” harfinden ibaret olmayan Hyundai logosunun gizli anlamı ne?

Hyundai logosu, yalnızca “H” harfinden oluşmuyor. Otomotiv sitesi Jalopnik’ten Jason Torchinsky, Hyundai logosu hakkında ilgi çekici bir detay paylaştı. Hyundai’nin logosundaki büyük “H” harfine daha yakından bakarsanız, karşı karşıya duran iki kişinin el sıkıştıklarını belki zihninizde canlandırabilirsiniz.

Soldaki kişinin biraz daha öne eğilmiş olduğuna bakılırsa, el sıkışma eylemini başlattığı düşünülebilir. Logo, iki kişinin el sıkıştığı “H” harfiyle müşteri ve şirket arasında bir “köprü” olduğunu ve birlik ile bağlılık duygusunu simgeliyor.

Torchinsky’nin kaleme aldığı bu haber aslında çok da yeni değil. Hyundai kendi sitesinde “Hakkımızda” kısmında logosunun anlamını vurguluyor ve markanın ismi olmaktan çok daha ötesinde bir anlam taşıdığını belirtiyor. Markanın logosu zaman içinde değişmiş olsa da Hyundai’nin uyguladığı politika hiç değişmedi. Bir dönem logosunda “HD” harflerini kullanan Hyundai, rakibi Honda’yla karıştırılma endişesiyle logosunda değişikliğe gitti ve yalnızca “H” harfini öne çıkarmaya karar verdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA Ürünleri, LGBT Onur Ayı İçin Kıyafetlere Dönüştü Mülteciler İçin Işık Kaynağı Olan Mandal →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.