Gizli Gökkuşağı Bayrağı

Gizli Gökkuşağı Bayrağı

LGBT+ hakları savunucusu FELGTB organizasyonu, Rusya’daki Gökkuşağı bayrağı yasağını, gizli LGBT bayrağıyla aştı.

Bütün dünyanın gözleri Dünya Kupası maçları için Rusya’nın üstüne çevrilmişken, İspanyol LGBTI federasyonu, ülkedeki LGBT+ karşıtı yasaları eleştirmek ve yasalara karşı olduğu için Gökkuşağı bayrağı taşıyamayan LGBT bireyleri temsil etmek amacıyla “Hidden Flag” (Gizli Bayrak) kampanyasını başlattı.

İspanya’nın en büyük LGBT+ hakları savunucusu organizasyon FELGTB, kampanyayı LOLA MullenLowe ile birlikte hazırladı. Yasağı delmek için, farklı ülkelerden 6 aktivist Rusya’ya gönderildi. Her biri, kendi ülkelerinin formalarını giydi ve yan yana yürüdüklerinde gizli bir Gökkuşağı bayrağı ortaya çıktı.

Aktivistler; İspanya’nın kırmızı, Hollanda’nın turuncu, Brezilya’nın sarı, Meksika’nın yeşil, Arjantin’in mavi ve Kolombiya’nın mor renkteki formalarıyla Gökkuşağı bayrağını oluşturdu. Proje bir film olarak kaydedildi ve çekilen fotoğraflar kampanya için hazırlanan web sitesine yüklendi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA, İsveç’e Galip Gelen İngiltere’ye Şapka Çıkardı Stabilo, Erkeklerin Gölgesinde Kalan Kadınları Belirginleştirdi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.