Ev Arkadaşlarının Artırılmış Gerçeklikle IKEA Mobilya Yerleştirdiği Yarışma

Ev Arkadaşlarının Artırılmış Gerçeklikle IKEA Mobilya Yerleştirdiği Yarışma

IKEA, ev arkadaşlarının mobilya zevklerinin aynı olup olmadığını öğrenmek için ‘IKEA Place’ uygulamasıyla bir yarışma düzenledi.

Aynı evde yaşayan insanlar birbirlerinin zevklerini ne kadar iyi bilir? Bunu öğrenmek isteyen IKEA, geçtiğimiz aylarda iOS için yayınlanan ve artık Android’le de kullanılabilen artırılmış gerçeklik uygulaması ‘IKEA Place‘’le “Matchers Keepers”ı hazırladı. Uygulama, 72andSunny Amsterdam imzalı kampanyayla oyunlaştırıldı.

Eğlenceli oyuna katılan ev arkadaşları, Google Pixel akıllı telefonlarla artırılmış gerçeklik uygulaması üzerinden; IKEA koltuk, sandalye, masa ve lambaları odanın içinde aynı yere sanal olarak yerleştirmeye çalıştı.

Birbirleriyle aynı yerleştirmeyi yapanlar, eşleşmeyi tamamladı ve ücretsiz mobilya kazanma şansı yakaladı. Kaybedenin olmadığı yarışmaya katılan çiftlerden bazıları ilk turda IKEA mobilya sahibi olurken, bazılarının oyunu 3. tura kadar uzadı.

 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Gelir Dağılımı Eşitsizliğini Ortadan Kaldıran Kadın Para Birimi Kadınlar, En Dikkat Çekici Hallerinin Peşine Düşüyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.