Audi’den Reklamla Etkileşime Geçen Artırılmış Gerçeklik Deneyimi

Audi’den Reklamla Etkileşime Geçen Artırılmış Gerçeklik Deneyimi

Audi, “quattro coaster” uygulamasıyla, televizyon reklamıyla etkileşime geçen, dünyanın ilk artırılmış gerçeklik deneyimini hazırladı.

Audi Norge, Audi quattro modelini televizyon reklamından evlerin oturma odasına taşıyan quattro coaster artırılmış gerçeklik uygulamasını hazırladı. POL Norway’le birlikte hazırlanan ve interaktif bir deneyim sunan uygulama, markanın Audi quattro televizyon reklamıyla harekete geçiyor. Markanın yalnızca ürettiği teknolojiyle değil DNA’sını da yansıtan kampanya ile reklam filmindeki hareketli görseller, artırılmış gerçeklik deneyimiyle aktif hale geliyor.

Reklamı seyreden izleyiciler, mobil cihazlarını televizyon ekranına doğrulttuklarında, Audi quattro’nun ekrandan fırlayıp kendi yaşam alanlarında gezintiye devam ettiğini görüyor. İzleyiciler, yine artırılmış gerçekliği kullanarak, 4 farklı quattro coaster modelinin minyatür ve gerçek boyutlu halini de diledikleri gibi keşfedebiliyor ve evlerinin bir odasında ya da sahilde, kendi oluşturdukları rotayla ve dört farklı mevsimde test sürüşüne çıkabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Çocuklara El Yıkamanın Önemini Öğreten Yıkanabilir Boyama Kitabı Oyuncuların Grafik Kartlarıyla Destek Olabildiği UNICEF Kampanyası →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.