Gerçek Bir Otomobil Yarışçısıyla Bilgisayar Oyuncusunun Yarışı

Gerçek Bir Otomobil Yarışçısıyla Bilgisayar Oyuncusunun Yarışı

Honda’nın sanalla gerçeği birleştirdiği otomobil yarışı, profesyonel bir yarışçıyla bilgisayar oyunları konusunda usta bir yarışçıyı bir araya getirdi.

Honda’nın zengin ve köklü yarış geçmişi, iddialı bir projenin ortaya çıkmasına zemin hazırladı. Gerçekliğin ve sanalın birbirine karıştığı yarışta, profesyonel otomobil yarışçısı Graham Rahal ve profesyonel bilgisayar oyuncusu Peter Jeakins, kozlarını paylaştı.

Rahal, 2018 model Civic Type R’ın koltuğuna geçti, Jeakins ise aynı model sanal otomobille yarışa katıldı. İkilinin başa baş bir mücadele sergilediği gerçek zamanlı yarış, Braselton’daki Road Atlanta pistinde yapıldı. Pistin sanal versiyonu, Microsoft’un Forza Motorsport 7 oyununda yer alıyor. Jeakins, yarış sırasında bu pisti kullandı.

Honda’nın R vs R projesi, artırılmış gerçekliği kullanarak gerçek motor sporlarını ve yarış simülasyonunu bir araya getirerek sanal dünyayı inovatif bir şekilde gerçek dünyaya bağladı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Suudi Kadınlara Karşı Önyargıları Yıkan Kampanya Oreo’dan Sosyal Artırılmış Gerçeklik Oyunu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.