Edeka, 2018’i Değil 2117’deki Yılbaşını Hayal Ediyor

Edeka, 2018’i Değil 2117’deki Yılbaşını Hayal Ediyor

Hamburg merkezli süpermarket zinciri Edeka, 2018 yılına girmek yerine 2117’ye girmenin nasıl olacağını hayal ediyor.   

Alman süpermarket zinciri Edeka, yılbaşıyla konulu reklam filminde, 2018’e girmek yerine izleyicileri zamanda yolculuğa çıkararak 2117’ye götürüyor. Jung Von Matt imzalı 4 dakikalık spota damgasını vuran ise robotlar. Sene 2117. Şehir ıssızlaşmış ve adeta hayalet şehre dönüşmüş.

Karla kaplı sokakları, gruplar halinde dolaşan robotlar mesken tutmuş. İnsanlar şehirlerden uzaklaşıp doğanın içinde yaşamaya başlamış. İnsanlar, yalnızca sinema girişine asılmış posterlerdeki resimlerde kalmış…

Robotlardan biri, geçmişte insanların yılbaşında neler yaptığını merak ederek kapanan sinema salonuna giriyor ve yeni yılla ilgili bir film izledikten sonra harika yılbaşının peşine düşüyor. Sinemada bulduğu çam ağacını da evine götürüyor.

Ağacı süsleyip, hediyeleri paketleyip vitrin mankenlerinin misafir olduğu masasına oturuyor. Fakat bunlardan hiçbiri yalnızlığına çözüm olmuyor. İnsanların peşine düşen sevimli robot, kırlardaki bir evin kapısını çalıyor. İki çocuklu bir ailenin masasında yerini alan robot, yeni yılı birlik beraberlik içinde sıcak bir yuvada geçirebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Microsoft, Yeni Yılda Daha İyi Bir Dünya Yaratmaya Çağırıyor Recode, Goldengate İçin Tasarladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.