Pinterest’te Görsel Arama Devri!

Pinterest’te Görsel Arama Devri!

Görsel içerik paylaşım platformu Pinterest, pinlerin içindeki nesneleri aratmaya imkan veren görsel arama aracını duyurdu.

Türkiye’de yeterince popüler olmasa da dünya çapında oldukça yaygın olarak kullanılan Pinterest, son güncellemeleri ile birlikte kullanıcılara ve markalara önemli özellikler sunuyor. Platform yeni pin-içi arama özelliği ile birlikte kullanıcılara görsellerin içindeki belirli bir ögeyi seçerek arama imkanı veriyor.

Aylık 100 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan ve günde 24 milyondan fazla moda odaklı pinlemenin yapıldığı belirtilen Pinterest, bu yeni aracı ile görsel arama konusunda önemli bir adım atıyor.  Kullanıcılar artık pinlenmiş görsellerdeki arama simgesi ile belirli bir objeyi seçerek arayabilecek ve o ürünün veya muadilinin satın alma sayfasına ulaşabilecek.

pinterest-gorsel-arama-devri

Şimdilik Pinterest içerisindeki 1 milyara yakın görselde kullanılabilen bu özelliğin, ilerleyen dönemde 50 milyar görseli kapsayacak şekilde artacağı belirtiliyor. Bu özellik ile birlikte Pinterest’in bir pazarlama servisine dönüşerek reklam ve satışlardan gelir elde etmesi de mümkün olacak.

Kademeli olarak kullanıcılara sunulacak bu özellik, Pinterest’in web arayüzünde olduğu gibi Android ve iOS uygulamalarında da yer alacak. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dekatlon Buzz'a Yeni Kreatif Direktör Facebook’tan Güncel Haber Uygulaması: Notify →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.