Twitter’a Yeni Paylaşım ve Tweet Kaydetme Özellikleri Eklendi

Twitter’a Yeni Paylaşım ve Tweet Kaydetme Özellikleri Eklendi

Twitter’a eklenen yeni paylaşım butonu sayesinde, tweetler daha sonra okumak için kaydedilebiliyor ve başkalarıyla paylaşılabiliyor.

Twitter, gerçek zamanlı bilgi akışı sağlayan bir sosyal medya ağı olsa da, artık yeni araçları sayesinde istenilen tweetlerin sonradan okunması için kaydetme ve paylaşma özelliklerine sahip. Çarşamba günü Twitter’da beliren paylaşım butonu, tweetlerin kaydedilmesinin yanı sıra kolayca paylaşılmasını da sağlıyor.

Twitter’ın son güncellemesiyle hem iOS hem de Android cihazlardan kullanılmaya başlanan araçlara ait butonu tweetlerin hemen altında, sağ köşede bulabilirsiniz. Yer işaretlerine ekleme özelliği, birden fazla tweet için kullanılabiliyor. Buraya kaydedilen video, link ya da dizi halindeki tweetler, daha sonra okunabiliyor. Kaydedilen tweetleri, profil ikonunun yer aldığı menüde “Yer İşaretleri” sekmesi altında bulabilirsiniz.


Twitter’ın açıklamasına göre, kullanıcının yer işaretlerine ne kaydettiği başkaları tarafından görülemiyor. Kullanıcı, yer işaretlerine daha sonra okumak için kaydettiği tweetleri istediği zaman silebiliyor. Bu konuda bir zaman sınırlaması olmadığı gibi, kaydedilenler kendiliğinden de silinmiyor.

Paylaşım özellikleri ise “Direkt mesaj ile gönder” ve “Tweeti şununla paylaş…”. Bu seçenekler, ilginizi çeken ve başkalarının da görmesini istediğiniz bir tweeti direkt mesaj (DM) ya da e-posta, SMS, Facebook, Messenger, LinkedIn gibi diğer internet profillerinizden paylaşabilmenizi sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Koçtaş, SEO Çalışmaları İçin Sempeak İle Anlaştı! YouTube’a Yeni Canlı Video Yayın Özellikleri Geldi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.