Instagram Biyografilerine Tıklanabilir Hashtag ve Hesap Ekleme Özelliği Geldi

Instagram Biyografilerine Tıklanabilir Hashtag ve Hesap Ekleme Özelliği Geldi

Instagram kullanıcılarının biyografilerine ekleyecekleri diğer Instagram hesapları ve hashtag’ler, artık tıklanabilir özellik taşıyor.

Instagram, kullanıcılarının birbirleriyle bağlantıya geçme şeklini değiştirecek ve diğer kullanıcıları keşfetmelerini sağlayacak tıklanabilir hesap ve hashtag özelliğini getirdi.

Şimdiye kadar yalnızca 150 karakterlik bir metin, emoji ve bir web sitesine yönlendiren köprü link ya da diğer bir sosyal medya hesabına bağlantı vererek dünyaya tanıtan Instagram kullanıcıları, artık biyografilerine ekledikleri diğer hesapların ve hashtaglerin tıklanabilir hale gelmesiyle daha görünür oluyor.

Uygulama, kullanıcılara otomatik olarak trend veya popüler hashtagler önerecek ve “#” tuşuyla biyografilerine eklemesine izin verecek. Kullanıcılar, benzer bir şekilde biyografilerine “@” tuşuyla farklı bir Instagram profilini ekleyebilecek.

Biyografinize farklı bir kullanıcının hesabını eklediğinizde, bu kişi bildirim alacak ve linki geçersiz hale getirebilecek.

Eğer henüz bilmiyorsanız şöyle bir ipucu verelim: Biyografi sınırlamasını aşmak için biyografinizi farklı bir yazılımda (Word ya da Pages olabilir) hazırlayıp, kopyalayıp uygulamadaki bio kısmına yapıştırabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dalgakıran Kompresör ve Hertz Kompressoren’in Tercihi Ahtapot Sosyal Medya Oldu! Wox Creative’e Yeni Müşteri →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.