Snapchat Lens Studio’yla Kendi Lenslerinizi Yaratabilirsiniz

Snapchat Lens Studio’yla Kendi Lenslerinizi Yaratabilirsiniz

Snapchat’in ücretsiz masaüstü uygulaması Lens Studio ile, artık kendi Snapchat World lensinizi tasarlayabilirsiniz.

Snapchat, ‘Kendi Başına Yap’ (DIY) akımının bir parçası olarak, kullanıcılarının kendi World lenslerini tasarlamasına izin veriyor. Ücretsiz olan Lens Studio masaüstü uygulaması; kişiye özel lens yaratmayı ve bu lensleri taranabilir Snapchat kodlarıyla kullanıma açmayı sağlıyor.

Lens Studio, 3B tasarıma aşina olan kullanıcılar için ideal. Ancak, Snapchat’in lens tasarım stüdyosunda, 2 boyutlu tasarımların ötesine geçmemiş kişiler için de kullanışlı araçlar yer alıyor. Yazılım, tasarım yapmayı kolaylaştıracak bazı şablonları da içeriyor.

Şablonlar, lense kazandırmak istediğiniz hareketleri seçmenizi sağlıyor. Tamamen animasyonlu karakterler ya da kullanıcı telefon kamerasını farklı yönlere çevirdiğinde beliren objeler yaratılabiliyor. Bu şablonlardan biri, daha önce hiç 3B tasarım yapmamış kişiler için ayrılmış. Şablon, 2 boyutlu bir görseli yapay zekayla oluşturulmuş alana taşımayı sağlıyor.

Windows ve Mac masaüstü bilgisayar kullanıcıları için hazırlanan Lens Studio’ya diğer programlarda yaratılan farklı renklerdeki, dokulardaki ve tasarımlardaki objeler ile ışık efektleri de aktarılabiliyor. Tasarım tamamlandığında, Snapchat’te kullanıcıların karşısına çıkacak hali, tasarımcıya gösteriliyor. Hazırlanan lenslerlerin hangi hareketlerde aktif hale geleceği gibi bilgilendirmeler de verilebiliyor.

Lens Studio, Snapchat kullanıcılarının, birden bire yüzlerce yeni lens arasında seçim yapacağı anlamına gelmiyor. Tasarlanan lens Snapchat tarafından onaylanırsa, yaratıcıya yeni lensi aktif hale getiren bir kod gönderiliyor. Kullanıcıların bu lensi kaybolmadan kullanmaları için 24 saati oluyor. Lensi yeniden kullanmak istediklerinde, kodu da yeniden taramaları gerekiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Apple, Shazam’i Satın Aldı Dünyanın En Küçük KFC Restoranı Açıldı! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.