Bing Sosyal Haber Servisi Olacak

Bing Sosyal Haber Servisi Olacak

Microsoft’un arama motoru Bing; yaptığı açıklama ile arama sonuçlarına Facebook ve Twitter’daki güncel konuları da entegre ederek arama ağını bir sosyal haber servisi olacak şekilde genişlettiğini duyurdu.

Son zamanlarda gerçekleştirdiği güncellemelerle yükselişe geçen aramam motoru Bing; son olarak sosyal medya platformlarının içeriğini aramalarına entegre edeceğini duyurdu. Böylece yapılan aramalarda Facebook ve Twitter haber akışlarından da beslenecek olan Bing, gündemdeki olayların gerçek zamanlı takip edilmesi ve aranan konuya doğru kaynaktan hızlı bir şekilde ulaşılmasını hedefliyor.

Bing’in yeni tasarımında sağ tarafta yer alacak olan Trending News kısmından arama yapan kullanıcılar Facebook ve Twitter’daki güncel konulara ulaşabilecekler. Bu güncel konular ise en çok “like” alan ya da en çok “tweet” atılan gönderilerden yola çıkarak belirlenecek.

bing sosyal medya

Yeni tasarımda bulunan Trending Topics kısmında Bing üzerinden en çok yapılan aramalardan haber önerileri sunulacak ve böylece Bing sadece sosyal medyada konuşulan konulardan değil aynı zamanda kendisi üzerinden yapılan aramalardan da yararlanarak kullanıcılarına gerçek zamanlı haber sunabilecek.

Google’dan beklenen atılımın Microsoft’tan gelmesi olarak yorumlanan bu yeni Bing güncellemeleri, bilgi kirliliğinin önüne geçer mi bilinmez. Yine de Bing’in karmaşık ve çok kanallı online ortamda, aranan bilgiyi gerçek zamanlı olarak kullanıcıya sunacak olması oldukça önemli.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← "Mister No" Reklam Ajansını Seçti Dijital Pazarlama Ajansı Isobar Türkiye Ofisini Açtı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.