Axell Studio Gamehub Kurmak İçin Trakya Teknopark’ta Yatırım Kararı Aldı!

Axell Studio Gamehub Kurmak İçin Trakya Teknopark’ta Yatırım Kararı Aldı!

Yerli oyun şirketi Axell Studio, Gamehub kurmak için Trakya Teknopark’ta yatırım yapma kararı aldığını açıkladı!

Axell Studio, geçtiğimiz yıl Türk oyun sektörüne damga vuran yeni oyun projesini duyurmuştu. Back Streets’in hikayesi ve karakterleri mobil oyun sektöründe büyük ilgi gördü. Back Streets; gerçek zamanlı, online ve rekabetçi bir koşu oyunu olarak tüm mobil oyunseverlerin beğenisini topladı. Birbirinden farklı özel güçleri olan 6 karakterin yer aldığı projeye özel 600 yapıdan oluşan yeni bir şehir yaratıldı.

Türkiye’den çıkan bir online mobil oyun girişimini Dünya’ya duyurmak adına çalışan Axell Studio, Gamehub kurmak için yeni yatırım kararı ile gündeme geldi. Axell Studio Kurucu Ortağı Furkan Bastugan konu ile ilgili;

“Türkiye’de oyun sektörüne yeni bir boyut kazandırmak için ekibimiz ile tüm çalışmalarımız sürüyor. 2022 yılından itibaren bu anlamda fark yaratacak birçok yeni projemiz var. Şuan Trakya Üniversitesi’nin yabancı öğrenci potansiyelini göz önünde bulundurarak yeni bir yatırım yapma kararı aldık. Axell Studio artık hyper-casual ve mid-core oyuncularına kapılarını açacak.” ifadelerine yer verdi.

Axell Studio CEO’su Onur Eyikul ise; Türkiye’de oyun sektörünün atağa kalktığı bu dönemde başarıların devam edebilmesi için özellikle genç developer ve girişimcilerimizin ihtiyaç duydukları desteklere daha kolay ulaşabilmeleri bizim için çok önemli. Bu program ile Trakya Üniversitesi’ni önemli bir oyun geliştirme merkezi haline getirmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz ay Google Premier Partner Ajansı Destex Digital ve Rasyonel Global’den de 400 bin dolar yatırım alan Axell Studio, Türkiye’de son dönemlerde artmakta olan oyun ekosisteminin hacmini geliştirmek için öncü bir oyun stüdyosu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Mobil oyuncuların ve oyun geliştiricilerin heyecan ile takip ettiği Axell Studio projeleri, yapılan yeni yatırımlar ile ilerleyen süreç için şimdiden merak uyandırıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Marmara Urban Forum (MARUF)’un Sosyal Medya Ajansı Belli Oldu! Yeni Nesil Hızlı Teslimat Şirketi PackUpp ve Diverseffect Yollarını Birleştirdi! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.