Yerli Oyun Şirketi Axell Studio, Destex Digital ve Rasyonel Global’den 400 Bin Dolar Yatırım Aldı!

Yerli Oyun Şirketi Axell Studio, Destex Digital ve Rasyonel Global’den 400 Bin Dolar Yatırım Aldı!

Axell Studio, Google Premier Partner Ajansı Destex Digital ve Rasyonel Global’den 400 bin dolar yatırım aldı.

Axell Studio CEO’su Onur EYİKUL, bu yatırım ile Skyland İstanbul’da kurmuş oldukları oyun geliştirme stüdyosunun faaliyetlerini sürdüreceklerini ve ilk oyunları olan Back Streets’in 2021 başında Google Play ve Apple Store’da yerini alacağını belirtti.

EYİKUL, “Oyun sektörü analizleri, bu alanda daha büyük gelişmelerin gözlemleneceğini bizlere kanıtlar nitelikte. Yılda 4 oyun oluşturmayı planlıyoruz. Başarılı ekibimiz ile Türkiye’nin oyun geliştirme faaliyetlerini daha önemli bir noktaya taşıyacağız.” İfadelerine yer verdi.

Rasyonel Global Yönetim Kurulu Başkanı Murat ERAT, Türkiye’de gelişim sağlayan önemli bir sektöre yatırım sağladığını ve dijital faaliyetler için yatırım desteklerini sürdüreceğini belirtti.

İlk etapta Amerika, AB ülkeleri ve Arap ülkelerini hedefleyen yerli oyun şirketi, ilerleyen süreçte ülke dinamiklerine göre geliştirilecek yeni oyun projeleriyle faaliyetlerini sürdürecek.

Axell Studio için oluşturulacak tüm dijital reklam operasyonlarını ise Destex Digital üstlendi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← JACK&JONES Türkiye’deki E-Ticaret Sitesi İçin Designneuro İle Anlaştı. HATTİ TEKNİK WEB SİTESİN DİVERSEFFECT YENİLEYECEK. →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.