Anadolu Sigorta WhatsApp Sitcomu: Bizim Aile

Anadolu Sigorta WhatsApp Sitcomu: Bizim Aile

Anadolu Sigorta hayata geçirdiği “Bizim Aile” isimli projesi ile sosyal medyada dünyanın ilk WhatsApp sitcomunu başlattı.

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan WhatsApp, kimi zaman markaların da pazarlama mecrası olarak yaratıcı bir şekilde kullanılabiliyor. Anadolu Sigorta da sosyal medyada yayınladığı kısa videolar ile dünyanın ilk WhatsApp temalı sitcomunu yayınladı.

Yaratıcı ajansı Rabarba olan projede Anadolu Sigorta’nın sosyal medya hesapları üzerinden 30 saniyelik kısa videolar ile bir ailenin WhatsApp’taki macerası anlatılıyor. Videolarda “Bizim Aile” ismiyle açılan grupta aile bireylerinin konuşmaları yer alıyor.

Sitcomun ilk bölümünde ailenin kız çocuğu tarafından açılan grupta geçen konuşmalar ve babanın konuyu anlayamadığı için grubu terk etmesi esprili bir şekilde aktarılırken; ikinci bölümde ise genç kızın itirafı yer alıyor.

Anadolu Sigorta’nın WhatsApp sitcomunun diğer bölümlerini, markanın Facebook ve Twitter sayfaları üzerinden takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola’dan Bebekli Viral: Choose to Smile BKM Express Reklam Serisi: Basit Düşün, Basit Oyna, Basit Yaşa →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.