American Apparel Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

American Apparel Artırılmış Gerçeklik Uygulaması

Perakende giyim markası American Apparel artırılmış gerçeklik uygulaması ile müşterilerinin çevrimiçi deneyimini çevrimdışı hale getiriyor.

Artırılmış gerçeklik uygulamaları gün geçtikçe markalar tarafından daha çok kullanılmaya başlandı. Uygulamayı kullanan markalardan biri de ABD’nin popüler giyim markası American Apparel.

American Apparel artırılmış gerçeklik uygulamasını kullanarak; mağazadaki müşterilerin ürünün farklı renklerini görme ve ürünü almış olan diğer müşterilerin tecrübelerini okuma imkânı sağlıyor. Ayrıca müşteriler vitrindeki ürünü bir mankenin üzerinde görerek, giyildiğinde nasıl duracağı hakkında da fikir sahibi oluyor.

 
Uygulama çok olağanüstü olmasa da American Apparel’in mağaza satışlarını online satışa yönlendirmesi açısından oldukça işlevsel bir proje gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← LG’den “Ultra Reality” Kamera Şakası Hashtag Kampanyası: Vodafone →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.