Hashtag Kampanyası: Vodafone

Hashtag Kampanyası: Vodafone

Vodafone “All-In-One” isimli seyahat paketini seyahati seven kullanıcılarına gerçekleştirdiği hashtag kampanyası ile tanıttı.

Hollanda’da gerçekleştirilen kampanyaya göre Vodafone, seyahat paketlerini teşvik etmek amacıyla yurtdışındayken konuşma, mesajlaşma ve mobil araçları kullanıcılarına günlük 2 euro karşılığında sundu.

Kampanya;  #YOLO (you only live once), #romance, #foodporn gibi hashtag’ler ile katılan kullanıcılara web sitesi üzerinden seyahat edecekleri yerleri seçme imkânı sağladı. Kampanyaya katılım için ilk olarak iki kişilik rezervasyon yaptırıldı ve ardından haftada sadece 1 gün (Perşembe günleri) açık olan internet sitesi üzerinden check-in yapma imkânı sunuldu. Kazananlar bir hashtag seçilerek tatile gönderildi.

 
Blue Mango Interactive tarafından medya planlaması yapılan ve konsepti düzenlenen kampanyanın; müzik dizaynı Big Orange ve web sitesi Random tarafından yapıldı. Kampanya ayrıca bannerlar, sosyal medya reklamları ve Youtube üzerinden video ile desteklendi.

Gerçekleştirdiği hashtag kampanyası ile mobil veri hizmetleri ve sosyal medya paylaşımı konusunda başarıya ulaşmayı hedefleyen Vodafone; internet sitesi ile de gidilen yerlerin analizini yaptı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← American Apparel Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Heineken Havalimanı Ruleti →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.