Alzheimer Her Şeyi Unutturabilir, Sevgiyi Asla

Alzheimer Her Şeyi Unutturabilir, Sevgiyi Asla

Havas Portekiz, Parkinson ve Alzheimer Hastaları Derneği (AHDPA) için Alzeheimer ile mücadelede sevginin önemine vurgu yapan bir reklam filmi hazırladı.

Alzheimer, çağımızın en korkulan hastalıklarından biri. Çünkü bu hastalık hem hastaya hem de çevresindeki herkese zorlu anlar yaşatıyor. Bir Alzheimer hastası, yaşamına dair tüm anıları yavaş yavaş kaybeder. O anları paylaştığı herkes ise bu hastalığın duygusal ağırlığının yanında, hasta bakımını da üstlenmek durumundadır. Portekiz Parkinson ve Alzheimer Hastaları Derneği, 70 saniyelik spotta bu zorlu süreçte her türlü engeli aşmak için sevginin yeterli olduğuna dikkat çekiyor.

Reklam filmi, unutulabilecek her şeyi hatırlatan post-it’lerle başlıyor. Yeni uyanan yaşlı bir adamın, özenle bir doğum günü masası hazırladığını görüyoruz. Bu hazırlığın ardından, adamı kadın elbiseleri, kadın dergileri arasında, makyaj yapmayı öğrenirken buluyoruz. Reklam filminin sonunda, bu çabanın, yaşlı adamın eşini doğum gününe hazırlamak için olduğunu anlıyoruz. “Alzheimer her şeyi alabilir, sevgi dışında.” mesajıyla sonlanan reklam filmi, bizlere sabrın ve fedakarlığın sevgiyle başladığını hatırlatıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 50 Yılda Değişen Çok Şey Olsa da Big Mac Hiç Değişmedi Instagram Paylaşımlarını Çerçeveli Sanat Eserlerine Çeviren Uygulama →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.