Alibaba ve Ford’un Test Sürüşü Yapılabilen Araç Otomatı

Alibaba ve Ford’un Test Sürüşü Yapılabilen Araç Otomatı

e-ticaret şirketi Alibaba ve Ford, yeni teknolojik fırsatlar için güçlerini birleştirdi ve Çin’in Guangzhou kentine, Ford otomobil satın almayı düşünenlerin test sürüşü yapabildiği bir araç otomatı yerleştirdi.

Kedi temasının kullanıldığı dijital otomatla müşteriler 10 dakikayı geçmeyen bir kimlik doğrulama süreci ardından istedikleri Ford otomobili 3 gün boyunca test edebiliyor. Tmall uygulamasıyla çalışan dijital “Süper Test Sürüşü Merkezi”ni kullanabilmek için müşterilerin Çin hükumetinin uyguladığı ve Black Mirror dizisini anımsatan sosyal statü sisteminde 700 ve üzeri puana sahip olması gerekiyor.

Test sürüşünden memnun kalan müşteriler, %10 depozit bırakarak Alibaba iştirakiyle aracı satın alabiliyor. Alibaba, gelecekte Çin’deki otomatların sayısını artırmak istiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Spotify, Uygulamayı İllegal Yoldan Kullananların Hesaplarını Kapatıyor Reklam5 Yılın En İyileri Arasında →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.