National Geographic’ten Astronot Deneyimi Yaşatan Başlık

Projeler, Sanal Gerçeklik 27 Mar 2018
National Geographic’ten Astronot Deneyimi Yaşatan Başlık

National Geographic, yeni programını tanıtmak için astronot deneyimi yaşatan sanal gerçeklik başlıkları tasarladı.

National Geographic, Will Smith’in sunduğu ve 8 astronotun yer aldığı 10 bölümlük yeni programı ‘One Strange Rock’ı tanıtmak için izleyicilere dünyayı astronotların gözünden göstermek istedi. McCann New York’la birlikte türünün ilk örneği, sürükleyici bir deneyim yaratmak isteyen National Geographic, “NatGeo’s Space Projection Helmet”ı tasarladı. Başlıklar; lazer projeksiyon, özel balık-gözü lensler ve yerleşik ses sistemiyle dünyadayken, uzaydan dünyayı gözlemleme deneyimi yaşatıyor.

Astronotlar tarafından test edilen başlıklar, uzay başlıklarının birer kopyası görünümünde ve kafa hareketlerinden bağımsız olarak, bir astronotun gözünden dünyayı görebilmeyi sağlıyor. Ön yüzü kaplayan vizörün tamamından 720p görüntü aktaran başlık, hiçbir sanal gerçeklik gözlüğünün sağlayamadığı deneyimi sağlıyor.

Tasarlanan 25 adet astronot gerçekliği kaskı, Çarşamba günü ‘One Strange Rock’ın tanıtımında kullanıldı. Amerika’daki bilim merkezlerine, okullara ve müzelere gönderilecek olan kasklar, insanlara dünya hakkında farklı bir bakış açısı kazandıracak ve dünyayı dışarıdan dünyadayken görmelerini sağlayacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kuşları Besleyen Billboard Müşterilerin Yeni Model Nike Ayakkabıyı Denediği 16-bit Oyun →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.