Google Lens Özelliği, iOS Kullanımına Açıldı

Google Lens Özelliği, iOS Kullanımına Açıldı

Artık iOS cihazlarla da kullanılmaya başlanan Google Lens aracına, Google Photos’dan ulaşılabiliyor.

Ekim ayında Pixel 2 ve Pixel XL telefonlarla çıkış yapan Google Lens özelliği, Apple iOS cihazlarla da önümüzdeki birkaç hafta içinde tamamen kullanılabilir hale gelecek. Google Photos uygulaması içinde yer alan Google Lens, kullanıcı bir kitap ya da tablonun fotoğrafını çektiğinde fotoğrafta yer alan nesne hakkında detaylı bilgiler veren bir araç.

Lens özelliği; kartvizit, kitap, müzelerdeki tablolar, binalar, restoranlar, bitkiler, broşürler ve hatta billboardlarla bile kullanılabiliyor. Araç numara veya adres yer alan bir fotoğraf üzerinde kullandığında, bilgiler otomatik olarak telefon rehberine ya da takvime kaydedilebiliyor.

Aracı kullanmak için Google Photos’u açmak bir fotoğraf seçtikten sonra Google Lens ikonuna basarak aktif hale getirmek gerekiyor. Fotoğraftaki objeye bağlı olarak, Google’ın verdiği detaylara göz atmak mümkün oluyor.

Google’ın verdiği bilgiye göre web ya da uygulama içi aktivite ayarları açıksa, Lens aktiviteleri Google hesabına kaydediliyor. Kullanıcılar, istedikleri zaman ‘Aktivitelerim’ sayfasından geçmişteki bir Lens aktivitesini silebiliyor. Uygulamayı kullanabilmek için Google Photos’un iOS 3.5 sürümüne sahip olmak gerekiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Özsüt Yeni Dijital Ajansı Olarak egegen’i Seçti! Juico, Sosyal Medya İletişimi İçin Red and Grey'i Seçti! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.