Mercedes-Benz’in Ön Farları Yola İnfografik Yansıtabilecek

Mercedes-Benz’in Ön Farları Yola İnfografik Yansıtabilecek

Otomobil üreticisinin “DIGITAL LIGHT” ön farları, güvenliği artırmanın yanı sıra diğer sürücü ve yayalarla iletişim kurmayı kolaylaştırıyor.

Mercedes-Benz, sürücü asistanı sistemine ekstra güvenlik özellikleri ekleyen ön farlarını, Cenevre Motor Show 2018’de tanıttı. HD kalitesindeki DIGITAL LIGHT’ın yapısında 1 milyon mikro reflektör yer alıyor. Bu reflektörler, yola çeşitli şekillerde bilgi grafikleri yansıtıyor. Sistem, yalnızca sürücüleri uyarmayı değil; motosiklet, bisiklet sürücülerini ve yayaları da bilgilendirmeyi ve uyarmayı amaçlıyor.

Ön farlar, entegre kamera ve sensörler yardımıyla kar, sağ ya da sola dönüş, yaya geçişi, yol çalışması, daralan yol gibi pek çok bilgiyi yansıtabiliyor.

Farların her biri, karşıdan gelen araç ya da yayaların gözünü almaması için ışık seviyesini ayarlayabiliyor. Kameralar, araca yaklaşan bir insan silueti gördüğünde ışığın açısı değişiyor ve göz seviyesinin altına iniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← WhatsApp’te Yanlışlıkla Gönderilen Mesajı Silme Süresi Uzadı Gri Creative'den Yeni Sosyal Medya İş Birlikleri →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.