WhatsApp’te Yanlışlıkla Gönderilen Mesajı Silme Süresi Uzadı

WhatsApp’te Yanlışlıkla Gönderilen Mesajı Silme Süresi Uzadı

WhatsApp’e geçtiğimiz yılın sonlarında gelen yanlışlıkla gönderilen mesajı silme süresi, yapılan son güncellemeyle uzatıldı.

WhatsApp, platforma geçtiğimiz yıl Ekim ayında yanlışlıkla gönderilen mesajları “herkesten silme” özelliği getirmişti. Kasım ayında ise bu özellik, tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcılarına açıldı. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde mesajı gönderdikten en geç 7 dakika sonrasına kadar geri alabiliyordu.

WABetaInfo’nun fark ettiği yenilik, mesajı geri alma zaman sınırının WhatsApp  iOS 2.18.21 sürümü ile 1 saat, 8 dakika ve 16 saniyeye çıkmış olduğunu gösteriyor. Bu süre, 2^12’ye eşit. WhatsApp destek sayfalarında neden bu sürenin sınır olarak belirlendiğine dair kesin bir bilgi bulunmuyor. 1 saatlik zaman, yanlışlıkla gönderdiğiniz, okunmasını istemediğiniz bir mesajı ya da arkadaşınız görmeden, başlatmış olduğunuz bir konuşmayı tamamen silmek için daha uzun bir süre.

WhatsApp’in diğer rakipleri gibi kısıtlı bir süre için yapılabilen ve gönderici ya da alıcının cihazlarında depolanmayan gizli sohbet seçeneği yok. Bu ekstra zaman özelliği, WhatsApp’te yapılacak olan geçici süreli sohbetlerin önünü açabilir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← “İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı” Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Ajansı Olarak Idecon Idea & Congress’i Seçti Mercedes-Benz’in Ön Farları Yola İnfografik Yansıtabilecek →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.