YouTube’un Aylık Kayıtlı Kullanıcı Sayısı 1.8 Milyara Ulaştı

YouTube’un Aylık Kayıtlı Kullanıcı Sayısı 1.8 Milyara Ulaştı

BrandCast etkinliğinde konuşan YouTube CEO’su, platformda oturum açan aylık kullanıcı sayısını 1.8 milyar olarak açıklandı.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, BrandCast 2018 etkinliği sırasında YouTube’un kayıtlı aylık kullanıcı sayısını 1.8 milyar olarak açıkladı. Bu rakam, üye olmayan kullanıcıları kapsamıyor. Buradan yola çıkarak, YouTube’un aylık kullanıcı sayısının daha fazla olduğunu ve 2 milyar civarına ulaştığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında YouTube’un aylık kayıtlı kullanıcı sayısı ise 1.5 milyardı. Video platformu, kullanıcı sayısını 300 milyon artırarak büyük bir başarıya daha ulaşmış oldu. İnsanlar, akıllı televizyonlardaki YouTube uygulamaları da dahil olmak üzere günde 150 milyon saat YouTube videosu izliyor.

Wojcicki, yaptığı konuşma sırasında “Benim ve herkes için en önemli olanı YouTube’un sorumlulukla büyümesi” şeklinde konuştu ve YouTube’un uygunsuz videoların kaldırılması hakkında izlediği (özellikle son dönemde silah içeren videolarıyla ilgili) sıkı politikaya vurgu yaptı. Bu kurallar dahilinde 2017’nin son çeyreğinde YouTube’un 8 milyon videoyu kaldırdığı biliniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← BAL, Büyümeye Devam Ediyor! Twitter'a Şifreli Direkt Mesaj Özelliği mi Geliyor? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.