Twitter Şifrenizi Değiştirmelisiniz

Twitter Şifrenizi Değiştirmelisiniz

Eğer Twitter şifrenizin ve hesabınızın başka kişilerin eline geçmesini istemiyorsanız, Twitter şifrenizi bir an önce değiştirmelisiniz.

Twitter, dahili kayıt sisteminde bir arıza meydana geldiğini itiraf ederek, kullanıcıları şifrelerini değiştirmeye davet etti. Twitter’daki şifreleme ‘bcrypt’ denilen hashtag’lerle yapılıyor. Böylece, şifreler rastgele rakamlarla ve harflerle birlikte kaydediliyor. Şirket, kullanıcı şifrelerini bu şekilde güvence altına alıyor.

Fakat, bir arıza nedeniyle şifreler dahili kayıt sistemine hashtag işlemi bitmeden düz metin olarak kaydedildi ve şifreler açığa çıktı. Aksaklık, sosyal medya ağı tarafından giderilse ve ileride böyle bir durum yaşanmaması için önlemler alınsa da hesabınızın güvenliğini sağlamak için şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullanıcılar Twitter uygulamasını açtıklarında, arızayla ilgili bilgilendirme mesajıyla karşılaştı. Mesaj, kullanıcıları bu aşamayı atlamaları ya da ayarlara girerek yeni bir şifre belirlemeleri için yönlendirdi. Bu aşamayı atladıysanız, şifrenizi isterseniz şimdi değiştirebilirsiniz. Ayarlar ve Gizlilik > Hesap > Şifre bölümünden yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Aynı şifreyi başka platformlarda da kullanıyorsanız, Twitter bu platformlarda da şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyor. Harf, rakam ve sembollerden oluşan güçlü bir şifre tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Twitter hesabınızı daha da güvenli hale getirmek için ise Hesap > Güvenlik > Giriş onaylama ayarlama bölümünden iki aşamalı giriş oluşturabilirsiniz. Bu ayarı seçtiğinizde akıllı telefonunuza gelen kodu Twitter’a girerken kullanmanız gerekir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook ve Instagram Videoları, WhatsApp Uygulamasından Çıkmadan İzlenebilecek Instagram, Ağır Çekim Modu da Dahil Pek Çok Yeni Özellik Test Ediyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.