Yapay Zekadan Güç Alan Vinci 2.0 Kulaklıklarla Telefonlar Evde Kalacak

Yapay Zekadan Güç Alan Vinci 2.0 Kulaklıklarla Telefonlar Evde Kalacak

Spor yaparken akıllı telefonunuzun sizi yavaşlattığını düşünüyorsanız, gücünü yapay zekadan alan Vinci 2.0 kulaklıklarla telefonunuzu evde bırakabilirsiniz.

Doğa yürüyüşü, koşu gibi açık hava aktiviteleri yapmayı seven, düzenli olarak spor salonlarını ziyaret eden kişiler, ağırlık yaptığı ve kendilerini yavaşlattığı için akıllı telefonlarını evde bırakıp bırakmama konusunda çoğu zaman kararsız kalıyor. Telefonu tutmak için tasarlanmış bileklikler olsa da fazla tercih edilmiyor ve bir yerlere bırakılan telefon unutulabiliyor.

4 çekirdekli işlemcisi, WiFi, Bluetooth bağlantısı, 3G bağlantılı yerleşik SIM kartı ile Vinci 2.0 kulaklık; aramaları alabiliyor, ses komutlarıyla mesaj gönderebiliyor, takvim hatırlatmaları yapabiliyor, yol tarifi verebiliyor. Kullanıcının akıllı telefonuyla bağlantılı olan kulaklık sayesinde, spor yapmak için dışarı çıktığınızda ya da dışarıda başka bir işinizi hallederken telefonu evde bırakabiliyorsunuz.

Aktif bir yaşam tarzı benimsemiş herkese uygun olan Vinci 2.0, yalnızca 86 gram ağırlığında. Cihazın manyetik boyun bandı, kulaklıkları yapılan aktiviteler sırasında derli toplu biçimde bir arada tutuyor. Sensörleri yardımıyla el hareketlerini algılayabilen kulaklıklar, egzersiz ya da koşu sırasında kontrolü kolaylaştırıyor. Elinizi yukarı veya aşağı hareket ettiğinizde sesi açıp kısıyorsunuz, elinizi ileri veya geri hareket ettirdiğinizde bir sonraki ya da bir önceki parçaya geçebiliyorsunuz.

Vinci 2.0, 10 farklı sensörle egzersiz sırasında kalp atışı hızı, ritim, kat edilen mesafe gibi değerler ve çok daha fazlasını takip edebiliyor. Kullanıcı, ses komutlarıyla egzersiz programında güncelleme yapabiliyor. Kulaklık, aynı zamanda kullanıcısının egzersizi tamamlaması için yüreklendirici geri bildirimler de yapıyor. Kickstarter’da fonlanan kulaklığın 2018’in başlarında destekçileriyle buluşması planlanıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Vasco Boyun Yastığı, Uzun Yolculukları Konforlu Hale Getiriyor Giyilebilir Klavye Tap İle Tüm Yüzeylerde Mesaj Yazılabiliyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.