Ses Konusunda Uzman Olan Bose’den Deliksiz Uyku Çözümü

Ses Konusunda Uzman Olan Bose’den Deliksiz Uyku Çözümü

Yüksek ses kalitesine sahip konforlu kulaklıklarıyla müzik dinleme zevkini ikiye katlayan BOSE, gürültüden şikayetçi olanlar için uyku kulaklığı üretiyor.

Dışarıdan gelen trafiğin sesi, üst komşunun ayak sesleri, köpek havlamaları, salondaki televizyonun sesi, yüksek sesle müzik dinleyen yan komşu ya da uyku partnerinizin horlaması… Bunlar ve daha pek çok şey, uyuyamamanıza ve uykunuzun kaçmasına sebep oluyor. Ne yazık ki, uykusuz kalan bir insanın gün boyunca tüm verimi düşüyor ve psikolojisi altüst oluyor.

Bu tatsız durumları ortadan kaldırmak isteyen, yüksek kaliteli ses çıkışı veren kulaklıklarıyla tanıdığımız Bose, sese olduğu kadar sessizliğe de çözüm bulmaya karar verdi. Bose, yatarken kullanılabilen ve ses maskeleme özelliğine sahip bir kulaklık geliştirmek için kolları sıvadı. Projesine Indiegogo kampanyasıyla destek arayan Bose, kısa süre içinde hedeflediği 50.000 dolara ulaştı.

Ses maskeleme özelliği, bu kulaklıkları özel kılarak, gürültülü bir muhitte yaşayanlar için ideal kullanım sunuyor. Tıkaçlar, yakındaki ses frekanslarıyla eşleşen ve etkili bir biçimde uyku kaçıran sesleri maskeliyor.

Kulak içine konforlu bir şekilde oturan kulaklıklar, uyku boyunca kulaktan düşmüyor. Yüzüstü ya da yan yatmayı tercih eden kullanıcılara rahatsızlık vermiyor. Bose Sleep App ile birlikte kullanılabilen kulaklıklar için alarmın yanı sıra, ses maskeleyen ‘okyanus dalgaları’ ya da ‘şelale’ gibi sakinleştirici sesler ayarlanabiliyor. Kulaklıklar, tek şarjda 2 gece boyunca kullanılabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Motorola, Polaroid Fotoğraf Basan Modunu Tanıttı Sahibi Çağırınca Yanına Giden Motosiklet: Yamaha Motoroid →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.