Flormar, İndirim Dönemi İçin Fiyatları, Kullanıcılar da Siteyi 1.3 Milyon Topla kırdı!

Projeler, Web siteleri 30 Kas 2017
Flormar, İndirim Dönemi İçin Fiyatları, Kullanıcılar da Siteyi 1.3 Milyon Topla kırdı!

-99 design studio ile iş birliği yapan firma, yaratıcı ve bir o kadar interaktif kampanyaya imza attı.

Kasım’ın son haftasında web trafiğini, üye sayılarını ve ürün satışlarını ses getiren bir kampanya ile artırmak isteyen Flormar, site genelinde geçerli olan %40 indirimin üzerine kullanıcıları için interaktif bir oyun da ekleyerek her anlamda başarılı bir kampanyaya imza attı.

Firma ilk etapta sitenin çeşitli yerlerine gizlenmiş harfleri bulup, “Flormar” yazısını en hızlı toplayan kullanıcılara ekstra indirim tanımlamayı düşünüyordu. Farklı bir fikir ve yaklaşım geliştiren -99 design studio, tüm siteyi bir anda gerçek fizik motoruna sahip, Flormar’ın rengarenk dünyasını da yansıtan minik bir atış poligonuna dönüştürdü. Üretim sürecinde yazılımsal anlamda ThreeJS ve Ammo.js kullanıldı. Projenin fikir, yazılım, test ve yayına alım süreci 48 saatten kısa bir sürede tamamlandı.

Flormar’ın sitesi çeşitli kutucuklara bölünüp, kullanıcılardan farklı kutuların arkasında saklı harflerle, “Flormar” yazısını oluşturmaları istendi. İmleç ile detaylı hedef alabilme, rengarenk topları fırlatarak kutuları kırma şeklinde kolay bir akışı olan oyundaki fizik motoru, atışın yönüne ve çarpma noktasına göre siteyi parçalıyor, bazen bir harfin gizli olduğu kutuyu kırmak 2-3 atış gerektirebiliyor.

 

24 Kasım’da başlayan ve 48 saat boyunca aktif olan oyuna toplamda 1460 farklı kullanıcı katıldı ve toplamda 1,3 milyon adet top atıldı. Oyuna katılan kullanıcılar site içerisinde toplamda 23 saat geçirdi. Flormar’ın oyun için hazırladığı sayfa bu süre boyunca ortalama 9000+ ziyaret aldı ve yeni üye kayıtlarında büyük bir artış kaydedildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← YouTube Videonuzun İzlenme Oranıyla Ücretsiz Opel Alabilirsiniz Beats by Dre Kulaklıklarla Gürültüyü Bastırın →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.