EyeQue İle Evden Çıkmadan Göz Muayenesi Yapılabiliyor

EyeQue İle Evden Çıkmadan Göz Muayenesi Yapılabiliyor

Dünya çapında artan göz bozuklukları, EyeQue’yu evden çıkmadan göz muayenesi yapabilen, daha ekonomik mobil uyumlu cihazlar geliştirmeye yöneltti.

EyeQue’ya göre; yalnızca Amerika’da bile miyop sayısı, son 30 yılda 2 katına ulaştı. Miyop, 40 yaş üstü her 4 kişiden 1’ini etkiliyor. 2020’ye kadar 2,5 milyar (dünya nüfusunun 3’te 1’i) kişi miyop olacak. Daha ileriki tarihlere ait tahminler ise 2050’ye kadar dünya nüfusunun %50’sinin miyop olacağı yönünde. Doğu Asya ülkeleri için ise tablo daha vahim… Doğu Asyalıların %70-80’i miyop.

Göz sağlığı konusuna küresel anlamda dikkat çekmek isteyen EyeQue, çocukların ve yetişkinlerin göz doktoruna gitmeden evlerinde gözlerini muayene edebilecekleri görme testleri hazırladı.

EyeQue, devrim niteliğindeki patentli teknolojisi, dünyadaki milyarlarca insanın akıllı telefonlarını ve telefona bağlanan gözlük benzeri 2 ayrı aparatı kullanarak, daha düşük maliyetle kendi kendilerine göz muayenesi yapabilmesini sağlıyor.

EyeQue’nun “EyeQue Insight” ürünü görüş keskinliği testi; mobil ışık kırılması hata testi yapabilen dünyanın ilk ve ödüllü cihazı “EyeQue Personal Vision Tracker”la ise miyop, hipermetrop ve astigmat ölçümü yapabiliyor. Mobil uyumlu cihazlar ile her bir aile bireyine özel profil oluşturulabiliyor. EyeQue Insight’la kullanılan gözlük numarasında bir değişiklik olup olmadığı da test edilebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Gün Ortasında Kısa Bir Uyku Çekmek İçin İdeal Maske: Silentmode Ford’dan Uzun Yol Şoförlerini Uyanık Tutan Şapka →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.