WhatsApp Grupları İçin Yeni Özellikler

WhatsApp Grupları İçin Yeni Özellikler

WhatsApp grupları, uygulamaya gelen yeni özelliklerle daha kullanışlı hale geldi.

Gruplar, WhatsApp’ın önemli bir kısmını oluşturuyor. WhatsApp, insanların bağlantıda kalmasını sağladığı gibi, uzaktaki insanları yakınlaştıran bir araç. Destek arayan ebeveynler, çalışma toplantıları düzenleyen öğrenciler ve hatta doğal afetler sonrası yardım çabalarını koordine eden yetkililer bu gruplarda bir araya geliyor. Uygulamaya gelen yeni grup özellikleri, kullanıcıların işine yarayacak türden. Bu özelliklere birlikte göz atalım.

Grup açıklaması: Grup bilgisi altında; grubun amacını, yönergelerini ya da konularını ayarlamanıza olanak veren kısa bir açıklama bulunuyor. Yeni bir kişi bir gruba katıldığında, açıklama sohbetin en üstünde görünüyor.

Yönetici kontrolleri: Grup ayarlarında, yöneticiler grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını kimlerin değiştirebileceği gibi kısıtlamalara izin veren bir kontrol yer alıyor.

Grup konu yakalama: Grup sohbetinden uzak kaldığınızda, sohbetin sağ alt köşesinde görünen yeni @ düğmesine dokunarak, sizden bahseden veya size yanıtlanan mesajlara hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Katılımcı arama: Grup bilgi sayfasında katılımcıları arayarak bir grupta istediğiniz kişiyi bulabileceksiniz.

Bunların yanı sıra, yöneticiler artık diğer grup katılımcılarının yönetici izinlerini kaldırabilecek ve artık grup kurucuları başlattıkları gruptan çıkarılamayacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pınar Kurumsal, BAL’ı Tercih Etti Google, YouTube Music ve YouTube Premium’u Duyurdu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.