En İyi Hashtag Bulma Ve Analiz Aracı: Hashtagify

En İyi Hashtag Bulma Ve Analiz Aracı: Hashtagify

Kullanıcılara hizmet veren en iyi hashtag analiz araçlarından Hashtagify, popüler hashtag bulma ve kolayca inceleme yapmanıza imkan veriyor.

Hashtag’leri artık hayatımızın her anında kullanıyoruz. Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal ağların dışında ayrıca billboardlarda, televizyon ekranlarında ya da ürün paketlerinin üzerinde hahstag’ler ile karşılaşıyoruz. Hal böyle olunca markaların pazarlama projelerinde doğru hashtag’leri bulmak ve kullanmak da önem kazanıyor.

Özellikle Twitter’da hashtag bulma konusunda bir hayli kullanışlı araç olan Hashtagify, pazarlama projeleri için son derece faydalı. Hashtag kullanımında yolun başında olan markalar için ilgili hashtaglar’in kolayca bulunmasını sağlayan Hastagify, erişimi arttırmak için size yardımcı oluyor.


hashtags data by hashtagify.meHashtagify aracını kullanmak için web sitesine girip ilgilendiğiniz anahtar kelime ile arama yapıyorsunuz. Ardından aradığınız kelime kırmızı daire içinde karşınıza çıkıyor, kelimenin popülerliği arttıkça daire de aynı oranda büyüyor. Anahtar kelimenin çevresinde konu ile ilgili diğer hashtagler bulunuyor ve aradaki bağlantı güçlendiğinde çizgiler koyulaşıyor.

Hashtagify ile ayrıca hashtag analizi de yapılabiliyor. Kelimenin popülerlik yüzdesi ölçümlenebiliyor ve bilgiler popülarite, kolerasyon, haftalık ve aylık trendlere göre sıralanabiliyor. Uygulamada bir kelime ile ilgili arama yapanın başka hangi kelimelerle arama yaptığı bilgisine de ulaşabiliyorsunuz.

Kampanyalarınız için en uygun hashtag’i bulmanız konusunda yardımcı olan uygulamaya Hastagify web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Logo ve Görsel Tasarım Uygulaması: DesignApp Logo Tasarım Programı: Withoomph →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.