Twitter Analytics Tüm Kullanıcılara Açıldı!

Twitter Analytics Tüm Kullanıcılara Açıldı!

Twitter’ın detaylı içerik analiz formu Twitter Analytics, tüm kullanıcılara açıldı. Artık sadece reklamverenler değil, diğer kullanıcılar da performanslarını görebilecek.

Paylaşılan tweetlerin meydana getirdiği etkileşimin ölçülmesi için kullanılan Twitter Analytics, uzun bir süredir yayıncı, geliştirici ve markalara hizmet veriyordu. Twitter Analytics ile promosyonlu tweetlerdeki retweetler, favoriler, takipçiler ölçümlenebilirken; görüntülemeler, uygulama yüklemeleri, URL tıklamaları ve en fazla etkileşimde bulunan kullanıcılar, en popüler tweetler görüntülenebiliyordu.

Twitter Analytics yenilenmiş haliyle artık sadece reklamverenlere değil normal kullanıcılara da hizmet vermeye başladı. Organik tweetler için detaylı tweet analizi hizmeti başlatan Twitter, yenilenen platformu ile birlikte tüm kullanıcılara ücretsiz performans ölçümü hizmeti veriyor.

Platforma analytics.twitter.com adresinden bağlanarak ve tweetlerinizin etkileşim oranlarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebiliyor ve toplam etkileşim sayısı, görüntülenme ve retweetleri karşılaştırabiliyorsunuz. Son 28 gün içindeki performansınızı ölçümleyebileceğiniz platformda tıklama, görüntüleme, profil ziyaretleri, retweet ve favoriler gibi detaylı analize de ulaşabiliyorsunuz.

twitter analytics kullanıcılara açıldı

Twitter Analytics’te yapılan bu yeni düzenlemelere göre reklamverenler de hem organik hem de promosyonlu tweetlerini analiz edebilecek ve ölçümlere göre Twitter stratejisini şekillendirebilecek.

Twitter Analytics hakkındaki detaylı habere Twitter’ın resmi bloğundan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Penguen’in Dijital Ajansı Youth Media Oldu Hürriyet “Sadakat Projesi” İçin Valhalla İle Anlaştı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.