Twitter Ana Sayfa Tasarımını Yeniledi

Twitter Ana Sayfa Tasarımını Yeniledi

Twitter, web sitesinin ana sayfa tasarımını yeniledi ve daha fazla içerik görmeye imkan veren yeni arayüzünü kullanıma açtı.

Yaptığı her yenilenme ile kullanıcı deneyimini daha da iyileştiren Twitter, ana sayfa tasarımında yaptığı son değişikliği hayata geçirdi. Şubat ayından bu yana yeni tasarım üzerinde çalışan sosyal paylaşım platformu, ana sayfasını ziyaret edenleri artık daha fazla içerik ile karşılıyor.

Twitter yeni tasarımı ile arkaplan görüntüsü ile basit giriş ekranından vazgeçerek; haber, siyaset, pop sanatçıları, sevimli hayvanlar, oyuncular, TV programları ve yıldızları gibi kategorilerin bulunduğu bir ana sayfa düzenine geçiyor.

twitter ana sayfa tasarımı

Platforma üye olmayan ya da giriş yapmayan kullanıcıların da gündem ve gelişmelerden haberdar olabilmesini amaçlayan bu yenilik ile Twitter aynı zamanda kullanıcı tabanını genişletmeyi planlıyor. Her ay 125 milyon kişinin ana sayfasını ziyaret ederek oturum açmadan ayrıldığını açıklayan Twitter, aktif kullanıcı sayısının neredeyse yarısına denk gelen bu rakamı değerlendirmek istiyor.

Twitter ürün müdürü Gabor Cselle, plartformun tasarımındaki bu değişikliği “Twitter’a giriş yapılmış gibi gerçek zamanlı içeriklere ulaşılabilecek zengin bir sayfa” olarak yorumluyor.

Twitter’ın yeni ana sayfa tasarımı şimdilik sadece ABD’de hayata geçirilse de, önümüzdeki günlerde tüm dünyada internet kullanıcılarına içerik sunmaya hazırlanıyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İnsan Odaklı Deneyim Ajansı Nurun İstanbul’da! Foursquare Reklam Hedefleme Hizmeti: Pinpoint →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.