Türkiye’nin İlk İnteraktif Polisiye Hikayesi’ne “Best In Category” Ödülü

Ajans Haberleri, Haberler 08 Nis 2016
Türkiye’nin İlk İnteraktif Polisiye Hikayesi’ne “Best In Category” Ödülü

Tarihi kadar romanlara da konu olan Pera Palace Hotel Jumeirah, gerçekleştirdiği sosyal medya uygulamasıyla, dünyanın en prestijli interaktif iletişim ödüllerinden biri olan Horizon Interactive Awards 2015 tarafından “Best In Category” ödülüne layık görüldü.

Agatha Christie’nin Pera Palace’ta konakladıktan sonra kaleme aldığı “Doğu Ekspresi’nde Cinayet” isimli romanından esinlenilerek hayata geçirilen Facebook uygulaması Bir Pera Palace Polisiyesi Horizon Interactive Awards tarafından “Best In Category” ile ödüllendirildi.

Amerika Birleşik Devletleri, Indianapolis’te, duayen isimlerin de arasında bulunduğu jüri, 21 ülkeden 1100 projeyi değerlendirdi. Horizon Interactive Awards 2015’e interaktif medya, mobil aplikasyon, web sitesi, basılı işler, advergame, video, mailing ve daha pek çok kategoride ödül verildi.

Gri Creative imzası taşıyan proje yaklaşık 610 bin kişiye erişim sağladı ve Türkiye’nin ilk interaktif sosyal medya tabanlı polisiye hikayesi oldu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Goggle Tech C1-Glass Sanal Gerçeklik Gözlüğü Türkiye’de! Reklam5’e Horizon Interactive Awards’dan 14 Ödül! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.