Minimal Web Sitesi Tasarım Örnekleri

Projeler, Web siteleri 03 Şub 2014
Minimal Web Sitesi Tasarım Örnekleri

Minimal web sitesi tasarımları doğru yapıldığında her zaman ilgi kaynağıdır. İlham veren minimal web sitesi örnekleri, ziyaretçiyi gereksiz ögelerden arınmış ve en sade haliyle karşılar.

Minimal web tasarım, projeyi ya da işi basit bir şekilde sunmak olarak değil; tasarım düzeninde sadece önemli unsurları barındırarak gereksiz olanlardan kurtulmak olarak görülmelidir. Minimal web sitesi örnekleri, ziyaretçilere verilmek istenen mesajı en sade ve basit şekilde sunar.

Minimal web sitesi tasarımında renkler rahat bir şekilde kullanılabilir, böylece nötr renkler de diğer renklere anlam kazandırma amacıyla kullanılabilir.

Aşağıda derlediğimiz minimal web sitesi tasarımları, sadelikleri ve renkleri ile başarılı minimal web sitesi örnekleri olarak görülebilir.

Square

minimal web tasarım

 

Endswell Collection

minimalist web tasarım

 

Metta Skin Care

minimal web sitesi örnekleri

 

Thobeck

minimal web tasarım örnekleri

 

Bookshelf

minimal web sitesi tasarım örnekleri

 

One Iota

ilham veren minimal web tasarım

 

Brave People

ilham veren minimalist tasarımlar

 

Webknit

renkli minimal web tasarımlar

 

Horten Hus

renkli minimal tasarım örnekleri

 

Sang Han

renkli minimalist web tasarım

 

Beard Season

minimal renkli web sitesi örnekleri

 

NewVision

minimal renkli tasarım

 

Minimal web sitesi örnekleri, günümüzde oldukça popüler ve her geçen gün karşımıza çıkan farklı ve yaratıcı fikirlerle birlikte popülerliğini devam ettireceğe benziyor. Bu nedenle minimal web sitesi tasarımları yaratmak için basitlik ve kullanışlı fikir üretimi oldukça önemli hale geliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← En Çok İzlenen Viral Reklamlar 2013 Doğadan Virali: Bay Hastalık →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.