İlham Veren Yaratıcı Portfolyo Örnekleri

Projeler, Web siteleri 23 Ağu 2013
İlham Veren Yaratıcı Portfolyo Örnekleri

Web tasarım, günümüzde önemli ve yüksek rekabet içeren bir sektör haline geldi. Firmaların tercihlerinin büyük bir çoğunluğu, yaratıcı portfolyo sahibi, deneyimli ajanslar veya profesyonellerden yana oluyor. Bu doğrultuda, ilham olması amacı ile  yaratıcı portfolyo örneklerini listeledik.

Tasarım tercih ve tekniklerinin showcase’inin yapıldığı portfolyo örnekleri, tercihler konusunda oldukça etkili. Ajansınız ya da kendi tasarımlarınız için portfolyo hazırlarken ise tercihiniz sizi ve tarzınızı yansıtıyor olmalı.

Yaratıcı portfolyolar hazırlarken fikir edinebilmeniz için aşağıdaki portfolyo örneklerini incelemenizi tavsiye ederiz:

Oven Bits

Oven Bits, yaratıcı web ve mobil tasarımlar yapan bir dijital ajans. Portfolyo örneği, herhangi bir portfolyo tasarımında bulunması gereken özellikleri zekice yorumlamış. İşleri ön plana çıkarırken önemli olan işin dikkati çeken en önemli özelliğini gösterebilmek ve ajans bunu başarmış görünüyor.

yaratıcı portfolyo ovenbits

Robbie Leonardi

Robbie Leonardi’nin portfolyo örneği, bir illüstratör ve web geliştiricinin yeteneklerini ve potansiyelini sergileyebileceği, renkli ve eğlenceli sunumu ile zekice ve cesur bir örnek. Bazı tarayıcılarda açıldığında sitenin kullanımında sorun olsa da bu üstesinden gelinebilecek bir sorun.

yaratıcı portfolyo örneği rleonardi

Kris Kuksi

Kris Kuksi ‘nin klasik tarzı ve doğayı karmaşıklıktan çıkararak, kendi dokuları ve yaratıcılıkla baştan oluşturduğu dokulu tasarımları içeren yaratıcı portfolyo örneği oldukça güzel. Sıradışı tasarımların bulunduğu portfolyonun kendi tasarımı ise sanatçının tarzını ve çizim tonunu yansıtır nitelikte.

yaratıcı portfolyo kuksi

Jeremi Chenier

Grafik tasarımcı Jeremi Chenier, minimalist bir yaklaşımla ortaya koyduğu fantastik tasarımlarını renkli ve cesur bir portfolyo ile ortaya koymuş. Sitenin basit doğası ile çalışmalardaki kontrastın derinliği ve zenginliğinün tezatı ile güçlü bir sunum ortaya çıkmışa benziyor.

yaratıcı portfolyo örnekleri jeremitotal

Alex Rodriguez

Alex Rodriguez’in geleneksel sanatı için oluşturduğu dijital dünyasında aynı şekilde sanatçının tarzı ve tasarımlarının sesi yansıtılmış. Ressam, melankoli taşıyan dokularla işlediği tasarımları bir galeri ile sergiliyor.

yaratıcı web tasarım portfolyosu itsajackal

Charlotte Tang

Charlotte Tang interaktif tasarımlarının yer aldığı portfolyo örneğinde, temiz ve keskin bir tarz kullanmış. Siyah beyaz bir sayfada üzerine gelindiğinde renkli hale gelen işlerin sıralandığı portfolyoda ziyaretçi dilediği işi üzerine tıklayarak daha ayrıntılı olarak inceleyebiliyor.

yaratıcı web tasarımcı charlottetang

Nicolas Tarier

Fotoğrafçı Nicolas Tarier’in portfolyosu oldukça geniş ve kaliteli bir tasarım. Hiçbir boşluğu olmayan tasarımda fotoğrafçının eseri olan fotoğrafları mükemmel bir uyum içinde sergileniyor.

 tasarımcı portfolyo örneği nicolastarier

My Poor Brain

My Poor Brain, Londra’da yaşayan Tim adındaki bir grafik tasarımcı ve illüstratörün dijital dünyasını sergilediği bir yaratıcı portfolyo örneği. Basit adımlarla incelenebilecek bir tasarıma sahip olan portfolyo; yapılan işlerin sunumu için farklı bir yöntem geliştirmiş.

mypoorbrain

Malet & Co.

İllüstrasyon ajansı Malet & Co.’ya ait portfolyoda ziyaretçilerin işlerin tamamını ayrıntıları ile inceleyebilecekleri bir tasarım kullanılmış.

malet

Mark Ryden

Mark Ryden’in portfolyosu ilginç çizim ve tasarımlarından oluşuyor. Portfolyo, sadelik ve tarzıyla dikkat çekiyor.

markryden

 

Stefan Glerum

Stefan Glerum’un portfolyosu site sade tasarımı açısından bir başka güzel örnek. Cüretkar illüstrasyonları ile sıradışı bir tarzı olan tasarımcının portfolyosunda ayrı ayrı sınıflandırılmış ve ayrıntıları ile de incelenebiliyor.

yaratıcı portfolyo stefanglerum

Jesse Willmon

Jesse Willmon’un yaptığı işler tasarım ve illlüstrasyon olarak tasarlanan ilgin portfolyosunda sunuluyor. Projelerini alt alta sıraladığı tasarım işler ile ilgili ayrıntılı bilgiler de içeriyor.

portfolyo örnekleri jessewillmon

 

Lapin

Fransız ressam illüstratör Lapin de yaratıcı portfolyo ile işlerini sunmayı tercih etmiş. Temiz ve keskin çizgilerle tasarlanmış olan portfolyo, sanatçının eserlerinde öne çıkardığı çizgisel ve stil ve ruhu mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

yaratıcı portfolyo lapin

 

Birçok ajans ve tasarımcının önem vermesi gereken konulardan biri yapılan işleri doğru ve tarzı yansıtacak şekilde sergilemek. Buradaki yaratıcı portfolyo örneklerinden ilham alarak siz de kendiniz ya da ajansınız için etkili bir portfolyo oluşturabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Toyota Açıkhava Web Sitesi Google Adwords Kampanyası: Snickers →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.