Trafik Sıkışıklığına Göre Değişen İnteraktif McDonald’s Billboardu

Trafik Sıkışıklığına Göre Değişen İnteraktif McDonald’s Billboardu

McDonald’s’ın fiziksel ve online veriyi birleştirerek trafiğin sıkıştığı anlarda sürücüleri en yakın restorandan hamburger almaya çağıran billboardu.

Özellikle iş çıkışı saatinde trafiğe yakalanmak, sinir bozucu olabiliyor. McDonald’s ise yeni yaratıcı reklam hedeflemesinde trafik sıkışıklığından faydalanıyor. Fastfood zinciri, sıkışık trafikte zar zor yol alan sürücüleri en yakındaki McDonald’s restoranına uğrayıp eve giderken bir hamburger almaya davet ediyor.

Leo Burnett U.K. imzasını taşıyan billboard çalışması, online ve fiziksel veriyi birleştirerek, anayollarda trafiğe takılan sürücüleri en yakın McDonald’s restoranına yönlendirmeye çalışıyor. Trafiğin aktığı anlarda Big Mac gösteren billboardlar, trafiğin sıkıştığı anlarda ise ekrana McDonald’s logosuyla birlikte “Trafikte mi kaldınız? Tünelin sonunda bir ışık var.” yazısını yansıtıyor.

Grand Visual ve OpenLoop’un destek verdiği ve Google Traffic API’den gerçek zamanlı trafik istatistiklerinin kullanıldığı kampanyanın önümüzdeki hafta Birleşik Krallık’taki 10 şehirde kullanılması planlanıyor.

mcdonalds-billboard-1

mcdonalds-billboard-2

mcdonalds-billboard-3

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Markaların 10 Kasım Temalı Reklam Filmleri Down Sendromlu Çocuklara ve Ailelerine Söylenmemesi Gereken Söz →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.