Tinder Birlikteliğin Nasıl İcat Edildiğini Anlatıyor

Tinder Birlikteliğin Nasıl İcat Edildiğini Anlatıyor

Birlikteliğin tarihçesini animasyon reklam kampanyasına taşıyan Tinder, birlikte olmak isteyen insanların yıllardır karşılaştığı zorlukları da aktarıyor.

Tinder, ekranı sola ya da sağa kaydırarak yeni ilişkilere yelken açmak için kullanılan, hızlı tanışma ve birliktelik uygulaması olarak biliniyor olabilir.

Ancak, Tinder’ın reklam kampanyası “Invention Of Together” (Birlikteliğin İcadı), insanların karşılaştığı sınıf farkı, politik ayrılıklar, ayarlanmış evlilikler, homofobi gibi engel ve kurallarla da inceden alay ediyor. Ve uygulama, bu engelleri ya da kuralları geride kaldığını vurguluyor.

Kampanya fikri, Tinder tarafından ortaya atıldı ve tasarımı çıkış noktası alan prodüksiyon şirketi Buck tarafından hayata geçirildi.  Animasyon spotun set modellemeleri bilgisayarla hazırlandı. Fakat tüm setler elle yapılarak gerçek hayata aktarıldı. Karakterler ise bilgisayarda çizildi ve yine bilgisayarla hareketlendirildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İzleyebileceğiniz En Romantik Tuvalet Reklamı 5 Dakikalık Lipton Reklamı, Yayında Bir Sorun Olduğunu Düşündürdü →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.