2018 Sigarayı Bırakmak İçin İyi Bir Yıl Olabilir

2018 Sigarayı Bırakmak İçin İyi Bir Yıl Olabilir

Public Health England, görsel yönden etkili bir reklam filmiyle, 2018’de sigara tiryakilerini sigarayı bırakmaya davet ediyor.

Yeni yılla ilgili hedefleriniz arasına, henüz bırakmadıysanız sigarayı bırakmayı da ekleyebilirsiniz. Public Health England (İngiliz Halk Sağlığı Kurumu), 2018’in sigarayı bırakmak için iyi bir yıl olduğunu düşünüyor. Kurumun, M&C Saatchi ile hazırladığı 20 saniyelik “Health Harms Veins 20 sec” adındaki kampanya filmi, sigaranın vücuda ve özellikle damarlara verdiği zararı açık bir şekilde gösteriyor.

Yeni yılla ilgili hedefleriniz arasına, henüz bırakmadıysanız sigarayı bırakmayı da ekleyebilirsiniz.

Spotta, bir binanın dışındaki yalnız adam sigara içmeye hazırlanıyor. Sigaranın ilk dumanını çekmesiyle birlikte adamın ağzının etrafındaki damarlardan başlayarak yüzündeki ve ellerindeki damarlar, sigaranın içindeki zararlı kimyasallarla birlikte yavaş yavaş siyaha dönüşüyor.

Public Health England; katran, karbon monoksit, kadmiyum ve sigaranın içindeki kansere sebep olan diğer kimyasalların damarlar başta olmak üzere tüm vücudu ve organları nasıl olumsuz etkilediğine dikkat çekiyor ve sigarayı bırakmak isteyenler için bu yılın uygun bir yıl olduğunu, daha fazla vakit kaybetmeye gerek olmadığını belirtiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dünyadaki Herkesin Dijital Kopyasını Yapmak İsteyen Şirket Kül Olmuş Yılbaşı Ağaçları, Fidanlarla Yer Değiştirdi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.