Siber Zorba Olmayın!

Siber Zorba Olmayın!

Samsung, gençlerin yaşıtlarına uyguladığı siber şiddet hakkında farkındalık yaratmak istiyor.

Sosyal medyada gençlerin birbirlerine gönderdiği; tehdit, hakaret, aşağılama dolu mesajlar ve benzer içerikteki yorumlar, onları kötü şekilde etkiliyor. Özgüven kaybına neden olan bu durum, ciddi psikolojik sorunlara yol açarken, hissedilen öfke fiziksel şiddete sebep olabiliyor ya da yaşanan psikolojik bunalım sonucu intihar vakaları ortaya çıkabiliyor.

Samsung’un Titrifikir imzası taşıyan “Samsung: Do Not Be A Cyberbully!” (Siber Zorba Olmayın!) isimli kampanyasındaki dış ses, bildirim sesinin aynı zamanda şiddetin sesi olduğunu da belirtiliyor. Her gün sosyal medyada gençlerin aşağılama, alay, tehdit, hakaret yüklü yorum ve mesajlarla yaşıtlarının şiddetine uğradığını anlatan reklam filmi, “Siber Zorbalık” kavramına yabancı olanları bu konuda bilgilendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İlk Buluşmalar Daha İyisini Hak Ediyor Dünyadaki Herkesin Dijital Kopyasını Yapmak İsteyen Şirket →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.