5 Dakikalık Lipton Reklamı, Yayında Bir Sorun Olduğunu Düşündürdü

5 Dakikalık Lipton Reklamı, Yayında Bir Sorun Olduğunu Düşündürdü

Lipton’un #KonuşalımArtık kampanyası, izleyicilerde yayının donduğu izlenimini yarattı ve onları birbirleriyle konuşmaları için yönlendirdi.

Lipton’un sosyal medyada #KonuşalımArtık hashtag’iyle desteklenen kampanyası, 7 Ocak Pazar akşamı yayınlandı.

50. saniyeden sonra, ekranın ocaktaki bir çaydanlığa sabitlendiği reklam filmi, tam 5 dakika sürdü. Reklamı seyredenler, yayında bir sıkıntı yaşandığını düşünürken, bazıları reklamı sessize alarak o an evde bulunan kişilerle kısa süreli bir sohbete vakit ayırabildi.

Aynı anda tüm kanalların reklam kuşaklarını satın alarak insanları birebir iletişim kurmaya teşvik eden Lipton, Türk reklamcılık tarihinde bir ilke imza attı. Reklam hakkında, sosyal medyada birçok yorum yapıldı.

Konuşacak güzel şeylerin olduğunu hatırlatan reklam filmi, insanların akıllı telefonlardan ve televizyon ekranından uzaklaşarak, yüz yüze yaptıkları sohbetler için vakit ayırmasını, birbirlerine hal hatır sormasını, iş hakkında konuşması gerektiğini vurguluyor.

“Konuşacağımız çok konu var… Hadi çaylar hazırsa #KonuşalımArtık” isimli kampanya, Medina Turgul DDB iş birliğiyle hazırlandı. Reklamın 1 dakikalık versiyonunu aşağıda izleyebilir, 5 dakikalık uzun versiyonuna ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tinder Birlikteliğin Nasıl İcat Edildiğini Anlatıyor Tarihi İnteraktif Hatıralarla Canlandıran Artırılmış Gerçeklik Uygulaması →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.